• ZASADY UŻYTKOWANIA pŁyt i frontÓw AQUAAKRYL

  Płyty i fronty dostarczane są zawsze z folią ochronną (wyjątek stanowią fronty AA 3D). Pozwala to uniknąć uszkodzeń powierzchni w transporcie, jak również w trakcie prac montażowych. Folię ochronną z frontu usuwamy dopiero po ich zamontowaniu oraz po wszystkich wykonanych pracach remontowych pomieszczenia. W produktach AA Standard i AA Metalik Standard po usunięciu folii ochronnej front meblowy poddaje się procesowi sezonowania przez okres ok. 7 dni (w tym okresie powierzchnia frontu jest jeszcze miękka i łatwo daje się zarysować). W wyniku wilgoci, higroskopijna warstwa akrylu utwardza się, przez co front meblowy staje się odporniejszy na zarysowania. Z kolei produkty Aquaakryl Ultra, AA Dekor , AA Szkło, AA Mat, AA 3D, AA Metalik Ultra oraz AA Metalik Mat posiadają fabrycznie utwardzoną matą akrylową i nie wymagają okresu sezonowania. Wszystkie produkty jednak na skutek ich codziennego użytkowania wymagają odpowiedniego czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji. • WODA Z MYDŁEM (1% mydŁa)
  WODA Z MYDŁEM (1% mydŁa)

  Woda z mydłem (1% mydła) to środek do codziennej pielęgnacji płyt i frontów akrylowych na wysoki połysk, matowych i strukturalnych. Usuwa nieduże zabrudzenia i tłuszcze. Roztwór może być stosowany na fronty o stopniu utwardzenia ULTRA (z fabrycznie utwardzoną matą akrylową) lub STANDARD po okresie sezonowania (po 7 dniach od zdjęcia folii ochronnej lub następnego dnia po użyciu mleczka Superpolish, które utwardza matę akrylową). Przy dalszej okresowej konserwacji płyt i frontów akrylowych zaleca się stosowanie wody z mydłem, aby oczyścić powierzchnię przed zastosowaniem mleczka Superpolish. Do większych zabrudzeń natomiast zaleca się użycie środka do czyszczenia płyt i frontów akrylowych AQUAAPUR.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Niewielką ilością roztworu wody z mydłem nasączyć czystą miękką ściereczkę z mikrofibry, rozprowadzić na płycie lub froncie, przetrzeć i delikatnie wypolerować.

   

 • Mleczko SUPERPOLISH
  MLECZKO SUPERPOLISH

  Środek do utwardzenia powierzchni płyt i frontów akrylowych na wysoki połysk i ich okresowej konserwacji (ze względu na właściwości nabłyszczające mleczka, nie stosuje się go do płyt i frontów matowych). Mleczko na powierzchni akrylu tworzy powłokę ochronną na bazie mineralnej. Utwardza powierzchnię akrylu, przez co staje się ona bardziej odporna na zarysowania (dot. płyt i frontów akrylowych o stopniu utwardzenia STANDARD - pierwsze użycie mleczka zaleca się natychmiast po usunięciu folii ochronnej). Regularne okresowe stosowanie mleczka Superpolish przywraca powierzchni akrylu blask i gładkość oraz zabezpiecza go przed działaniem promieni słonecznych, odciskami palców i tłustym kurzem. Przed jego zastosowaniem zaleca się wcześniej usunięcie ewentualnych zabrudzeń roztworem wody z mydłem (1% mydła). Do większych zabrudzeń natomiast zaleca się użycie środka do czyszczenia płyt i frontów akrylowych AQUAAPUR.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Powierzchnię należy oczyścić miękką ściereczką z mikrofibry nasączoną wodą z mydłem (1% mydła), a następnie zaczekać, aż stanie się całkowicie sucha (ta czynność nie dotyczy pierwszego użycia mleczka po zdjęciu folii ochronnej z płyt i frontów akrylowych o stopniu utwardzenia STANDARD). Po wstępnym oczyszczeniu, należy nałożyć mleczko na powierzchnię w postaci równej powłoki za pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry. Następnie przy pomocy czystej miękkiej ściereczki z mikrofibry można wykonać polerowanie wykonując koliste ruchy. Wydajność: 50 ml/7-8 m².

 • PREPARAT AQUAAPUR
  PREPARAT AQUAAPUR

  Środek do czyszczenia płyt i frontów akrylowych. Idealnie usuwa zabrudzenia poprodukcyjne, pozostałości kleju, tłuszcze i inne trudno zmywalne zabrudzenia. Nadaje się do czyszczenia płyt i frontów akrylowych na wysoki połysk, matowych i strukturalnych. Może być stosowany wyłącznie na płyty i fronty o stopniu utwardzenia ULTRA (z fabrycznie utwardzoną matą akrylową) lub STANDARD po okresie sezonowania (po 7 dniach od zdjęcia folii ochronnej lub następnego dnia po użyciu mleczka polerskiego Superpolish, które utwardza matę akrylową).

  SPOSÓB UŻYCIA

  Do czyszczenia należy użyć dwóch czystych miękkich ściereczek z mikrofibry. Jedną z nich nasączamy niewielką ilością preparatu, rozprowadzamy go na zabrudzeniu i przecieramy. Należy odczekać aż środek odparuje z powierzchni. Następnie powierzchnię polerujemy drugą suchą ściereczką z mikrofibry. W przypadku dużych zabrudzeń czynności należy powtórzyć.

  UWAGA: Jeśli preparat stosowany jest na inny wyrób, niż przeznaczony, należy wykonać próbę. Zbyt intensywne jednorazowe zastosowanie preparatu grozi niepożądaną reakcją czyszczonego materiału.

Background Image

STREFA PROJEKTANTA

Wybierz AQUAAKRYL

Wejdź