AquaFront - Technologia

Technologia
firmy AquaFront
najlepszą gwarancją
długoletniej jakości

Technologia

Koncentrując się na produkcji frontu meblowego solidnego i niezawodnego na długie lata, z możliwością zastosowania w wymagającym środowisku kuchennym czy łazienkowym – stworzyliśmy fronty akrylowe AQUAAKRYL.

Mając na uwadze powyższe, przeanalizowaliśmy dostępne technologie łączenia obrzeża z płytą akrylową (m.in. EVA – kleje lub laser – wtapianie obrzeży) i wykonaliśmy szereg testów produkcyjnych i wytrzymałościowych*. Pewność jakości i gwarancji produktu osiągnęliśmy ostatecznie jedynie poprzez technologię łączenia klejami poliuretanowymi (PUR). Cechują się one wysoką wytrzymałością na duże zmiany temperatury, tworząc szczelne spoiny duroplastyczne. Spoiny te jednocześnie w warunkach podwyższonej wilgotności dodatkowo się utwardzają. Zastosowana zaś na lewej stronie mata polistyrenowa (HIPS) wzmacnia jeszcze bezpieczeństwo produktu na wilgoć i stanowi doskonałą siłę przeciwprężną dla maty akrylowej.

To daje nam pełne przekonanie, że nasz produkt doskonale sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, na co narażony jest choćby w trakcie transportu kontenerowego o zasięgu globalnym. Nie mamy więc obaw co do gwarancji produktów eksportowanych także na inne kontynenty. Dlatego fronty AQUAAKRYL są dzisiaj obecne w wielu miejscach na całym świecie.

W konsekwencji łączenia płyty akrylowej z obrzeżem technologią klejów poliuretanowych w połączeniu z wzorcową obróbką każdego frontu – stworzyliśmy pewność i komfort długoletniej trwałości szerokiej gamy produktów AQUAAKRYL.

* W wewnętrznie przeprowadzonych testach na działanie wilgoci i wysokiej temperatury na fronty AQUAAKRYL (wilgotność powietrza 100%; temperatura 70 st.C; czas testu 4 godz.; próba statystyczna 100 formatek AQUAAKRYL) osiągnięto wyniki potwierdzające, iż przyjęty proces technologiczny gwarantuje produkt niezawodny w ≈99%**. Analogiczne parametry hydrotermiczne powyższego testu można uzyskać w domowej zmywarce. Podobne rezultaty osiągnięto w teście sezonowania formatek AQUAAKRYL w naturalnych zewnętrznych warunkach atmosferycznych w Polsce (średnia wilgotność powietrza 81%, średnia temperatura 8 st.C, czas testów 12 miesięcy; próba statystyczna 100 formatek AQUAAKRYL). ** UWAGA: Aquaakryl to produkt drewnopochodny i jako taki z uwagi na proces produkcji nie może być uważany w 100% za produkt wodoodporny.

Zamów
on-line